Tájékoztatjuk, hogy az ONEY Magyarország Zrt. 2023.09.01-jétől üzleti tevékenységét megszünteti.

Az alábbi elérhetőségeken tud velünk kapcsolatba lépni:

Telefonos elérhetőség: 06-1-776-7045

Email cím: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Telefonos ügyfélszolgálatunk az alábbi nyitvatartási időben érhető el:

Hétfő: 10:00 – 12:00
Kedd: 10:00 – 12:00
Szerda: 10:00 – 12:00
Csütörtök: 10:00 – 12:00
Péntek 10:00 – 12:00
Szombat-Vasárnap: Zárva

Felhívjuk szíves figyelmét, hogy élő hitelkártya, személyi kölcsön vagy áruhitel szerződéssel kapcsolatban a Magyar Cetelem Zrt. ügyfélszolgálata tud segítséget nyújtani a 06-1-458-6070-es telefonszámon, vagy a https://cetelem.hu/cetelem/kapcsolat oldalon keresztül.

Követeléskezeléssel kapcsolatos kérdése esetén kérjük, hogy forduljon az illetékes követeléskezelő partnerünkhöz az alábbi elérhetőségeken:

MKK Zrt.: +36 1 346 3760

Intrum Zrt.: +36 1 459 9496,

EOS Zrt.: +36 1 885 0100,

phonemailmap

Vajon mennyit költesz étkezésre? Így spórolj a kiadásokon!

Te is gyakran a fejedhez kapsz, amikor kiszámolod, mennyit költöttél ételre a hónapban? Egy kis szervezéssel sokat csökkenthetsz a kiadásokon. Maradékmentő ötletek, bevásárlási tippek és számos hasznos tanács vár rád, ha elolvasod cikkünket! 

A rezsiköltség, az esetleges lakbér mellett a hónap egyik legfontosabb kiadása a háztartási pénz, a kosztpénz. A családtagok számától és igényeitől függően ez a tétel több tízezer forintot jelent, de gyakran jócskán meghaladja a százezer forintot. A fentieken kívül sokat számít, milyen alapanyagokat vásárolsz, hol, hogyan és mikor szerzed be őket, valamint hogy milyen rendszer szerint használod fel őket. Ha szeretnéd racionalizálni a költségeidet, tippjeink segítenek, hogyan könnyíts a családi kassza terhein. Tarts velünk! 

1. Vásárolj okosan! - Hol szerzed be az alapanyagokat?

Nagyon sokat könnyíthetsz a pénztárcádon, ha az alapanyagokat a megfelelő helyről szerzed be. Nem csak a szupermarketek kínálatából lehet választani, sőt! Érdemes felkutatnod a közelben található piacokat, ahol a termelőktől jó minőségű, friss árut Vásárolj be a piacon, ahol olcsóbban vehetsz jó minőségű zöldséget, gyümölcsöt!vásárolhatsz. Készülj textil szatyrokkal, hogy ne műanyagba csomagold a gyümölcsöt, zöldséget, így a környezetet is védheted. Ha szupermarketben vásárolsz, a szatyrokért a több helyen fizetned kell, így ha magaddal viszel párat, ráadásként spórolhatsz valamennyit. Amennyiben szeretsz kertészkedni, akár gondolkodhatsz saját kis kertben is, de erre még az ablakpárkányon is van mód: sok  fűszernövény kifejezetten jól érzi ott magát. 

2. Az időzítés sokat számít - Mikor vásárolj?

Ha jól osztod be az idődet és előre tervezel, ami a főzést illeti, akkor eldöntheted, hogy vásárolsz-e korábbi lejárati dátumú termékeket, amelyek gyakran akciósak. Némelyeket akár le is fagyaszthatsz. Érdemes követned az akciókat is, mert előre betárazhatsz a gyakran használt alapanyagokból: konzervek, tartós élelmiszerek esetén jó ötlet. Bátran vesd be a kuponokat is! Ügyelj rá, hogy ezeket rendszerezve tartsd egy helyen, így nem kell kapkodva előkeresni őket bevásárlás előtt. Csoportosítsd őket a lejárati dátum szerint! 

3. Kerüld az impulzusvásárlást! - Írj bevásárlólistát!

A pénztárcád nagy ellensége az impulzusvásárlás. Éppen ezért fontos, hogy ne indulj éhesen bevásárolni, mert a szemed gyakran többet kíván, mint amire valójában szükséged van. A takarékosságot segíti, ha előre megírod a bevásárlólistát és ehhez szigorúan tartod magad. Készíts fontossági sorrendet az alapanyagokról, így a legszükségesebbek biztosan bekerülnek a bevásárlókosaradba, míg a többit akár későbbi akciók során is beszerezheted. Gondold át, hogy milyen tételben vásárolsz: néha a nagyobb kiszerelés jobban megéri, azonban nem biztos, hogy mindenből szükséged van erre!  

Ha a szupermarketekben vásárolsz, ne felejtsd otthon a kuponjaidat, hűségkártyádat!4. Főzz és fagyaszd le!

Belegondoltál már, hogy mennyi pénzt költesz a munkahelyi ebédek során? Egy kis ez, egy kis az és gyorsan rákerül a tálcádra több ezer forintnyi étel, amit akár otthonról is magaddal vihettél volna. Határozd meg egy hétre előre, hogy mit fogsz főzni és jelöld ki a napot vagy napokat, amikor étteremben, kifőzdében eszel. Egy jóízű főzeléket, salátát bármikor összedobhatsz otthon szinte fillérekből, míg ugyanez sokkal többe kerül, ha nem te magad készíted. Rengeteget spórolhatsz akkor is, ha előre főzöl és lefagyasztod adagonként, amennyiben rendelkezel fagyasztóval. Egyszerű, gyors, tudod, hogy mi van benne és kifejezetten költségkímélő megoldás.  

5. Használd fel a maradékot!

Ha eddig nem voltál az, most eljött az ideje a tudatosságnak: ne dobd ki a maradékot! Legyél kreatív és használd fel! Keress az interneten maradékmentő ötleteket és használd fel az alapanyagok lehető legtöbb részét. Itt is fontos az időzítés, ezért érdemes rendet tartani a hűtődben, így mindig látod majd, hogy mely ételeket időszerű felhasználnod, hogy ne végezze a kukában. Jó megoldás, ha minden régebben vásárolt élelmiszert kézhez közel tartasz, míg a frisseket a polcok hátsóbb részén tárolod. Így nem kell minden alkalommal a lejárati dátumokat fürkészned és bármikor összeállíthatsz valami finomat, akár az egész család számára.

A váratlan kiadások felmerülésekor is van pénzügyi megoldás, azonban az élelmiszerekre szánt összeget minden esetben érdemes okosan kigazdálkodnod. Így jut is és marad is, ráadásul tarthatod teljesen személyre szabott étrendedet és a hónap végén megspórolt összeget félreteheted vagy szükség esetén akár valami másra is elköltheted. Például utazásra?